Ovoga vikenda smo nakon dugog niza godina svjedočili Memorijalnom turniru Vladimir Smiljanić Babura koji je u petak i subotu okupio u našoj dvorani četiri vrlo dobre momčadi koje su odigrale dojmljive utakmice u teškim uvjetima u dvorani.

Prvoga dana je Borac iz Banjaluke slavio protiv Siska 31:26, a u drugoj utakmici je naša momčad igrala protiv ove sezone vrlo jake kutinske Moslavine. U samom početku bili smo u minimalnom vodstvu, ali su iskusni Kutinjani preokrenuli taj rezultat u svoju korist već do poluvremena. U drugom dijelu smo pokušali se vratiti u utakmicu, ali to nije bilo moguće pa smo poraženi 26:30.

Slijedećeg dana slijedila nam je utakmica za 3. mjesto u kojoj smo nastupili dosta oslabljeni, ali su se mladi igrači iskazali kroz svih 60 minuta. Sisak, jedan od pretendenata na visoki plasman u našoj ligi nije nam dao da se odvojimo rezultatski u prvom dijelu pa smo samo minimalnom prednošću otišli na odmor, 18:17. U drugom dijelu gosti okreću rezultat u svoju korist te imaju najveću prednost od 4 pogotka razlike. No, kako se kraj bližio tako smo igrali sve bolje i energičnije te smo u konačnici slavili pobjedu od 34:32.

U finalnoj utakmici Moslavina je bila bolja od Borca 28:27 te zasluženo osvojila trofej. Za najboljeg igrača i strijelca proglašen je Danijel Vusić iz Moslavine, a najbolji vratar je Slađan Subotić iz banjalučkog Borca.

Bjelovar – Moslavina 26:30 (12:15)

BJELOVAR: Lombes, Prvonožac, Valinčić 1, Trninić 1, Budemac, L. Lukačec 1, Kozić 2, Komar 4, Lacković, Šimunović 5, Došljak 4, Čulo, M. Lukačec 4, Cvitanović 3, Saraja, TRENER: Željko Čagalj

MOSLAVINA: Gorčan, Vidoš 1, Malec, Krndelj 4, M. Šehić 3, Horvat 1, Leskarac, Lukes, Purić, Vusić 10, Daničić, Zakić 1, Mihaljević 2, Negran, Hakačec 4, Kristić , TRENER: Dražen Požar

Bjelovar – Sisak 34:32 (18:17)

Bjelovar: Lombes, Prvonožac, Tuković, Valinčić 3, Trninić 1, Budemac, Čulo 2, Kozić 1, Lacković, Šukman, L. Lukačec 9, Šimunović, Došljak 5, Komar 6, Saraja 5, Cvitanović 2, M. Lukačec, TRENER: Željko Čagalj