U derbiju prvenstva je naša druga momčad ostvarila možda i ključnu pobjedu u gostima protiv Ivanske. Nažalost po utakmicu oba protivnika su bila oslabljena pa je možda dio draži utakmice bio smanjen, ali je ipak okupljenih 200 gledatelja uživalo u pravoj borbenoj, prvenstvenoj utakmici.

Na samom početku bolje su se snašli domaćini te poveli 6:3 no nakon toga naša momčad uspijeva zaigrati bolje i čvršće te preokreće rezultat u svoju korist, a kako se poluvrijeme bližilo kraju tako je i prednost bila sve veća te je rezultiralo sa rezultatom 13:17 na odmoru.

Početkom nastavka uspijevamo otići na 13:19, ali uporni i brobeni domaćini smanjuju našu prednost malo po malo te 9 minuta prije kraja smanjuju na samo 29:30. No, u zadnjim minutama Bjelovarčani igraju smirenije i koriste svoje prilike te prelamaju utakmicu te dolaze do zasluženog slavlja.

U preostale dvije utakmice su našoj momčadi dovoljna samo dva boda za naslov prvaka i ostvarenje ovosezonskog cilja. U slijedećoj utakmici 22. travnja gostujemo kod Varaždina u još jednom velikom derbiju.

Ivanska – Bjelovar II 31:35 (13:17)

Bjelovar II: J. Čulo 3, Tomljanović, Lešnik, Saraja 7, L. Čulo 3, Kožalski, Lacković 7, Švenda 2, Budemac 4, Valpotić, Mihailić 5, Šukman 1, Perok, Brletić 3, Ač. Trener: Mario Ladić.